jar kysuce 2016

Udialo sa

V Kysuckom Novom Meste ocenili učiteľov

ucitelia knm mDeň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov.

Čítať ďalej...

Detskí umelci sa opäť rozdali publiku

umelci mAko každoročne, i tento rok sa v posledný marcový týždeň – 27. marca 2018, uskutočnila regionálna súťažná prehliadka detskej dramatickej tvorivosti DETI DEŤOM 2018.

Čítať ďalej...

Veľkonočná výstava ručných výrobkov a prác

vystava zborov mV sále Obecného úradu v Zborove nad Bystricou bola veľkonočná výstava ručných prác. Piatok 23. marca patril výrobkom a dekoráciám od vystavovateľov z celých Kysúc.

Čítať ďalej...

Veľkonočné tvorivé dielne v MŠ na Ulici 9.mája v KNM

velkonocne tvorive dielne mV rámci blížiacich sa veľkonočných sviatkov sme zorganizovali dňa 20.3.2018 v MŠ celoškolskú akciu – veľkonočné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi.

Čítať ďalej...

Knižnica v Skalitom už otvorená.

V piatok 23. marca si ako prví zrekonštruovanú knižnicu prišli pozrieť žiaci základných škôl v Skalitom. V krátkej scénke, ktorú si pre deti pripravili mládežníci z Centra voľného času Skalité pod vedením Natálky Durajovej, si mohli deti pozrieť úsmevný príbeh ako majstri Pat a Mat opravovali knižnicu a vôbec sa im to nedarilo. Malých školákov zaujala aj útulne a moderne zariadená čitáreň a nové knihy, ktoré sme zakúpili pre deti aj pre dospelých.
J.Č.

Kysucký komorný orchester dobre reprezentoval Kysuce i Slovensko

kysucky orchester mKysucký komorný orchester, ktorý pracuje pri Dome kultúry v Čadci sa zúčastnil na známom Veľkonočnom festivale Giuseppe Martucciho v Taliansku. Medzinárodný festival veľkonočnej hudby z oblasti regiónu Neapol je určený komorným zoskupeniam a je tematicky venovaný hudbe historickej neapolskej hudobnej školy.

Čítať ďalej...

Výnimočná publikácia Ladislava Paštrnáka s názvom „Na cudzích frontoch“ približuje osudy kysuckých vojakov, ktorí sa zúčastnili bojov 2. svetovej vojny v zahraničí

ladislav pastrnak mV Kysuckej knižnici v Čadci sa v utorok 20. marca 2018 uskutočnila prezentácia knihy Ladislava Paštrnáka pod názvom Na cudzích frontoch.

Čítať ďalej...

Spomienka na Pavla Dobšinského

dobsinsky spomienka mV piatok 23. 03. o 9:30 pri príležitosti nedávneho 190. výročia narodenia významného slovenského spisovateľa folkloristu a národovca Pavla Dobšinského (* 16. 3. 1828) zorganizovala Matica slovenskej MO Čadca v spolupráci s Kysuckou knižnicou a Kysuckým múzeom v Čadci odbornú prednášku venovanú životu a dielu tejto významnej osobnosti našich národných dejín.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby