kysuce kaplnka

Udialo sa

V sobotu vystúpi v kostole v Čadci spevácky zbor Ad Una Corda

zbor ad una corda mDňa 13.10.2018 vystúpi o 18.00 v kostole sv. Bartolomeja v Čadci spevácky zbor Ad Una Corda z Pezinka.

Čítať ďalej...

Budzogáň, dievčenský kapitán

divadlo budzigan mDetský a mládežnícky divadelný súbor EVA uviedol 3.októbra 2018 v Dome kultúry Čadca divadelnú rozprávku na motívy knihy Jána Navrátila Budzogáň, dievčenský kapitán.

Čítať ďalej...

V Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste oslávili deň jazykov

den jazykov kysuca mPred pár rokmi Rada Európy vyhlásila 26. september za Európsky deň jazykov. Cieľom bolo podnietiť deti i dospelých, aby sa učili cudzie jazyky. Učenie sa jazykov podporuje celoživotné vzdelávanie a zároveň napomáha porozumeniu medzi národmi. Vďaka znalosti jazykov sa búrajú bariéry medzi jednotlivými krajinami.

Čítať ďalej...

Pozvánka na výstavu Študenti a ich umenie do Kaštieľa v Radoli

studenti vystava radola mUmenie je súčasťou nášho každodenného života. Umelecké diela dopĺňajú interiéry našich príbytkov či verejných priestranstiev. Sú výpoveďou autora, ktorý dokáže pestré témy zo života stvárniť v kove, kameni, na plátne alebo v iných materiáloch a vytvoriť tak jedinečný artefakt.

Čítať ďalej...

V Olešnej pripravujú odhalenie pamätníka obetiam vojen od sochára Ondreja 4.

pomnik olesna mV tomto „osmičkovom“ roku si pripomíname viacero významných výročí. Okrem iných si pripomenieme 11. novembra 2018 sté výročie od ukončenia prvej svetovej vojny. Toto okrúhle výročie sa stalo inšpiráciou pre poslancov i starostu obce Štefana Cudráka, aby pri tejto príležitosti vybudovali Pamätník padlým rodákom z obce Olešná v 1. a 2. svetovej vojne.

Čítať ďalej...

Bábky v procese sociálnej rehabilitácie

babky seniori mS našimi starkými z Centra sociálnych služieb Kamence sme sa stretli v reminiscenčnej miestnosti, aby sme spoločne pracovali s terapeutickými bábkami Jakubkom a Barborkou. Bábky dokážu vymaniť seniora zo zabehnutého stereotypu a spestriť jeho vnútorné prežívanie. Na začiatku veľmi rýchlo ostýchavosť vystrieda niekedy až detská hravosť a smiech. Práve preto bývajú často zdrojom pozitívnych emócii pri práci so seniormi.

Čítať ďalej...

Radnica v Krásne ožila detským plačom

deti krasno mDňa 25. septembra 2018 sa po druhýkrát v tomto roku na radnici v Krásne nad Kysucou uskutočnilo uvítanie detí do života. Rodičia predstavili 10 chlapcov a to Peter Čimbora, Ján Filipek, Peter Kaválek, Marko Krištof, Matúš Lastovica, Peter Michanek, Lukáš Davebena, Filip Podmanický, Jakub Ondrášek a Tobias Seko.

Čítať ďalej...

V Krásne vzdali hold seniorom bohatým kultúrnym programom

seniori krasno mStalo sa už tradíciou, že predstavitelia mesta sa pravidelne niekoľkokrát do roka stretávajú s tými skôr narodenými aby si nielen vymenili skúsenosti, ale sa aj trocha zabavili. Nebolo tomu ináč ani v stredu dňa 3. októbra, keď sa reštaurácia Kolkáreň zaplnila do posledného miesta seniormi.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby