jar kysuce 2016

Udialo sa

V obci Olešná slávnostne uvítali deti do života

deti olesna m„Dieťa je zázrak, ktorý ťa v sekunde naučí milovať inú ľudskú bytosť viac ako seba.“ Príchod maličkého človiečika na svet očakávajú rodičia s túžbou a radosťou.

Čítať ďalej...

Kelčovské hody opäť vydarené

kelcovske hody mOslava patrocínia kostola patrí k tradičným sviatkom snáď každej slovenskej obce, ktorá má svoj kostolík a svojho patróna. Sviatok sa oslavuje ako deň hojnosti, zábavy a blahobytu. Nebolo tomu inak ani vo Vysokej nad Kysucou – v miestnej časti Vyšný Kelčov, kde je kamenný kostolík zasvätený Božskému srdcu Ježišovmu.

Čítať ďalej...

Kysucké múzeum v Čadci a jeho publikácia ocenené v prestížnej slovenskej súťaži

cena mateja bela mVydávanie vedecky hodnotných, no zároveň zaujímavých a pútavých publikácií určených pre najširšiu čitateľskú verejnosť patrí k prioritám Kysuckého múzea.

Čítať ďalej...

1. ročník dejepisnej súťaže „Po stopách minulosti“

1. rocnik mDňa 30.05.2018 Základná škola Klokočov, v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, oblastný výbor Žilina, zorganizovala 1. ročník dejepisnej súťaže „Po stopách minulosti“. Prítomní boli hostia a spoluorganizátori súťaže: Milan Paršo, podpredseda OblV SZPB Žilina, Helena Varechová, tajomníčka SZPB, Milan Zoň, predseda základnej organizácie SZPB a Pavol Polka.

Čítať ďalej...

Po váľaní mája v Krásne nad Kysucou veselica pokračovala do neskorých večerných hodín

valanie maja mV piatok na Medzinárodný deň deti sa v Krásne nad Kysucou uskutočnilo niekoľko zaujímavých akcií. Jednou z nich bolo aj váľanie mája, ktoré má už v Krásne nad Kysucou svoju tradíciu.

Čítať ďalej...

Medzinárodný deň detí oslávili v Materskej škole na Ulici 9. Mája v Kysuckom Novom Meste športom a zábavou

den deti mTento výnimočný deň, na ktorý sa tešia všetky deti , sme oslávili v našej Materskej škole na Ulici 9. Mája v Kysuckom Novom Meste športovými aktivitami, kde deti zažili veľa radosti, zábavy, súťaženia, nadšenia a dobrej nálady.

Čítať ďalej...

Slávnostná akadémia v Materskej škole Fojstvo Raková

slavnostna akademia mDňa 23.05.2018 sa v priestoroch Domu kultúry v Rakovej uskutočnila slávnostná akadémia pod názvom „Na lúke“. Deti pod vedením učiteliek, pripravili kultúrny zážitok pre svojich rodičov a širokú verejnosť.

Čítať ďalej...

Ondrej 4. /Zimka/ vystavuje Dedinku v údolí - v Starej Bystrici

ondrej 4 vernisaz mSochy medzi ľuďmi
Sochár Ondrej 4. /Zimka/, hoci sa narodil v Bratislave /1975/ sa definitívne priklonil ku svojim kysuckým koreňom.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby