zima kysuce2

Udialo sa

V Rudine sa uskutočnili Zimné halové hry mladých hasičov dolných Kysúc

halove hry mÚzemná organizácia DPO SR Kysucké Nové Mesto v spolupráci OÚ Rudina, DHZ Rudina usporiadala Zimné halové hry mladých hasičov dolných Kysúc – Plameň 2017-2018, ktoré sa konali na Troch kráľov 6.1.2018 v Športovej hale v Rudine.

Čítať ďalej...

Detičky spievali a recitovali na Vianočnom koncerte

deticky spievali mDňa 12.1.2018 sa v Materskej škole Rudina uskutočnil Vianočný koncert. Detičky zo škôlky sa takmer mesiac trpezlivo pripravovali na veľký deň. Svojou šikovnosťou dokázali krásne zaspievať a zarecitovať básničky či pesničky. Pani učiteľky im venovali veľa trpezlivosti a úsilia pri nácviku. Netrvalo dlho a ukázali, čo sa naučili.

Čítať ďalej...

V Kysuckej knižnici v Čadci vyhlásili výsledky výtvarnej súťaže Nakresli si Betlehem

nakresli betlehem mI tento rok sa v Kysuckej knižnici v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja rozdávali ceny za najkrajšie obrázky. Do výtvarnej súťaže „Nakresli si betlehem 2017“ sa zapojili žiaci čadčianskych základných škôl a hendikepované deti. „Keď bol môj Paľko malý, namaľoval mi betlehem. Bol tak krásny, že som si ho roky uchovávala.

Čítať ďalej...

„Grupa Mocnego Uderženia“ predstavila v Moskve goralský folklór

grupa mocneho uderzenia mVianočný pozdrav z Kysúc V predvianočnom období sa v hlavnom meste Ruskej federácie v Moskve 13. decembra 2017 predstavilo hudobné zoskupenie „Grupa Mocnego Uderženia“, ktorú tvoria muzikanti z česko- slovensko – poľského pohraničia.

Čítať ďalej...

„MÚZEÁ SÚ AMBASÁDOU HISTÓRIE“

ambasada historie mO výskumnej činnosti, neobyčajných objavoch a doterajších úspechoch Kysuckého múzea hovoríme s jeho riaditeľom Milošom Jesenským Ako vnímate úlohu múzea v dnešnom svete? „Legislatíva definuje múzeum predovšetkým ako zbierkotvornú inštitúciu, ktorej povinnosťou je uchovávať a chrániť predovšetkým hmotné kultúrne dedičstvo.

Čítať ďalej...

Fantázia! Stanislav Cyprich skončil na vrchole obľúbenej Senziparády

stano cyprich mSpevák zo Svrčinovca uspel so skladbou Happy end, ktorú naspieval so Soňou Kopčanovou (rod. Hanzlovou).

Čítať ďalej...

Deň otvorených dverí v Kamence

dod kamence mCentrum sociálnych služieb Kamence otvorilo svoje dvere v stredu 13. decembra 2017 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pre širokú verejnosť i pre tých, ktorí sa možno len náhodou zastavili, aby spoločne s nami prežili jeden krásny deň plný nádherných okamihov, príjemných stretnutí a bohatého kultúrneho programu.

Čítať ďalej...

Veľa noviniek v Kysuckej knižnici v Čadci. Potešia sa aj mamičky

kk cadca mOd prvého januára 2018 uvádza Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja nové služby a zatraktívni tie doterajšie.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby