kysuce kaplnka

Slávnostná akadémia v Materskej škole Fojstvo Raková

slavnostna akademia mDňa 23.05.2018 sa v priestoroch Domu kultúry v Rakovej uskutočnila slávnostná akadémia pod názvom „Na lúke“. Deti pod vedením učiteliek, pripravili kultúrny zážitok pre svojich rodičov a širokú verejnosť.

Postupne sa prítomným predstavili v mnohých úlohách. Akadémiu otvárala trieda Ráčiky pod vedením pani učiteľky Edity Gerátovej a Mgr. Aleny Šulovej s muzikálom „Darček pre mamičku“. Nasledovalo vystúpenie detí z triedy Mačiatka s tančekom Čížiček, ktorý s nimi pripravila pani učiteľka Mgr. Lucia Soroková. Postupne sme privítali na pódiu stonožku, na ktorú sa premenili deti z triedy Motýliky a spoločne si s pani učiteľkou Bc. Michaelou Steinigerovou a Katarínou Martiníkovou zatancovali. Po nich sa predviedli ľudoví tanečníci s tančekom „Mala som milého, čo sa myši bál“ z triedy Lienky, pod vedením pani učiteliek Evy Križekovej a Mgr. Evy Strnádlovej .

 

Okrem tanečného vystúpenia sme počuli „Modlitbu pre rodičov“ od detí z triedy Včielky, ktoré pripravila na vystúpenie pani učiteľka Mgr. Alena Paluchová. Na našej lúke nechýbala ani trieda Ježkovia, pod vedením pani učiteľky Renáty Hajdukovej a Dariny Orsághovej, ktoré sa premenili na kačičky a spoločne s mamkou kačkou dávali pozor na prefíkanú líšku. Deti z triedy Žabky prišli uviť venček v podobe tančekov a básničky pod vedením pani učiteľky Viery Mekyňovej a Mgr. Martiny Kovačikovej. Posledné vystúpenie na slávnostnej akadémií patrilo detskému ľudovému súboru Rakovanček s pásmom „Stratila som zrkadlo“, ktoré režírovala pani učiteľka Edita Gerátová s pomocou pani učiteľky Mgr. Aleny Šulovej a skvelým husľovým doprovodom pani učiteľky Renáty Hajdúkovej.

 

Účinkujúci mali radosť zo svojho úspechu, rodičia boli na svoje deti právom hrdí a pani učiteľky žiarili spokojnosťou z vydarenej prehliadky toho, čo všetko deti dokážu. A nie je toho málo. Na záver sa rodičom predstavili postupne všetky triedy so svojimi pani učiteľkami a pani riaditeľka Mgr. Adriana Makuchová každej učiteľke osobne poďakovala za celoročnú prácu a venovala pani učiteľke kytičku kvietkov. Už teraz sa tešíme na ďalšie chvíle, ktoré budeme môcť prežiť spolu s rodičmi našich detí na ďalšom podujatí. Poďakovanie patrí deťom, celému kolektívu MŠ Fojstvo - Raková, starostovi obce Raková Mgr. Antonovi Heglasovi za technickú pomoc, riaditeľovi SAD Čadca Jozefovi Šimčiskovi a milým šoférom autobusov za bezpečný prevoz detí do DK, Terézií Turiakovej z KTV za sprostredkovanie podujatia verejnosti.

 

Mgr. Adriana Makuchová, riaditeľka MŠ Fojstvo Raková

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby