zima kysuce2

Najkrajšiu tekvičku vyrezal Marek Kopásek

najkrajsia tekvica mMesto Krásno nad Kysucou v spolupráci so Základnou školou a Materskou školou pripravilo 1. ročník súťaže O najkrajšiu tekvičku. Súťažiť mohli deti z MŠ, ZŠ, ZUŠ, jednotlivci a kolektívy. Pre víťazov organizátori pripravili naozaj atraktívne ceny.: 1. cena - Horský bicykel, 2. cena - kurz Školy korčuľovania v MM aréne v hodnote cca 50 Eur.

Kurz zahŕňa desať hodín korčuľovania pod vedením trénera. 3. cena - Pizza pre celú rodinu v Gazdovskom šenku. V piatok 27. októbra v podvečerných hodinách sa vestibul Kultúrneho domu začínal zapĺňať deťmi v sprievode svojich rodičov. Priniesli zo sebou ozdobené, vyrezané tekvice a veru bolo čo obdivovať , všetky tekvice zdobené ľubovoľnou technikou boli originál, a tak mala odborná porota zložitú úlohu, vybrať tu najkrajšiu, najoriginálnejšiu. Súťažiaci svojimi dielami veru popustili uzdu svojej fantázie. Súťaže sa zúčastnilo 25 detí, ale víťaz môže byť iba jeden. Porota po dlhom zvažovaní vyniesla verdikt. A tu sú výsledky.

 

Prvú cenu, horský bicykel si odniesol Marek Kopásek, druhú cenu v podobe školy krasokorčuľovania získal Leo Šamaj a tretiu cenu udelila porota Chiare Pagáčovej. Víťazov dekoroval primátor mesta Jozef Grapa. „ Myslím si, že tí, ktorí v tomto ročníku nevyhrali nabrali istotne inšpiráciu do ďalšieho ročníka. Veď vyrezávanie tekvice má u nás tradíciu, je to starý slovenský zvyk. U nás sa to volalo hľadenie Svetlonosa. Ľudia, keď sa vracali z návštevy hrobov, mali vydlabané tekvičky a tak si svietili na cestu z cintorína. V starých slovenských tradíciách bol Svetlonos nadľudská bytosť – povedal po udelení cien primátor Mesta Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

 

Mgr.Milan Čimbora

snímka: Autor

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby