jar kysuce 2016

Staškovske mažoretky EDIT víťazili v Prahe

staskovske mazoretky seniorky mStaškovské mažoretky EDIT víťazili v Prahe a na ich počesť znela 2x slovenská hymna
Pre Slovensko získali 2 tituly World Champion, 2 tituly I. Vice Word Champion a 1 titul II. Vice Word Champion

V dňoch 23.-26.8. sa uskutočnil v Prahe 5. Open World Championship Majorettes Sport pod záštitou primátorky hl. mesta Prahy a Ministerstva školství, mládeže a telovýchovy. Súťaž vyhlásila medzinárodná federácia International Federation Majorettes Sport.

Divákom sa počas 4 dní predstavili mažoretky z 10 štátov – z Čiech, Slovenska, Polska, Rumunska, Ruska, Kyrgyzstánu, Bulharska, Kazachstánu, Talianska a Chorvátska . Celkom 560 choreografií zatancovali s náčiním baton (palica), pompom(strapce), flag (zástava) vo všetkých vekových kategóriach.

Súťažná sezóna Staškovaniek vyvrcholila práve na tomto šampionáte. Postup 11 choreografií si zabezpečili v júni na súťaži v Ostrave. Výsledok celoročnej práce našich mažoretiek spolu s trénerkami priniesol svoje ovocie a na Kysuce doviezli 2x zlato, 2x striebro a bronz. Medzi 4 zúčastnenými slovenskými týmy sa zaradili ako najúspešnejší.

 

1.miesto a titul World Champion získala miniformácia junioriek s pompom s chor. „Facebook“ P. Kriščaková, L. Pakošová, M. Zajacová, P. Kaduchová, K. Kobolková, M. Cyprichová a R. Hnidková s trén. E. Jurgovou. Zlatá bola aj miniformácia senioriek s flag s trénerkou S. Škulavikovou v zložení S. Ondrušková, S. Pakošová, L. Ligocká, D. Hrušková, L. Balalová, P. Kaduchová a S. Škulaviková.

 

2. miesto a titul 1. Vice World Champion získalo duo kadetiek do 11 r. s pompom A. Trnková, A. Vyšlanová a miniformácia kadetiek s choreografiou „ Zmrzlina“ J. Belková, L. Králiková, V. Tabačíková, S. Krivulčíková, L. Jánošíková, A. Trnková, A. Vyšlanová s trén. E. Jurgovou.

 

3. miesto a titul II.Více World Champion si vybojovala celá formácia junioriek s pompom
s trénerkou D. Letkovou. Choreografiu „ Army“ zatancovali L. Jánošíková, A.Trnková, A.Vyšlanová, L.Kvašňovská, P. Kaduchová, K. Kobolková, M. Zajacová, M. Cyprichová, R. Hnidková, L. Pakošová, P. Kriščaková, A. Perďochová, V. Barnošáková, S. Pošteková, V. Maslíková, L. Ligocká, B. Zahatlanová, D. Hrušková a S. Ondrušková.

 

Krásne 4. miesto v konkurencii 24 súťažiacich získala juniorková sólistka s baton K. Kobolková s trén. P.Bajakovou a veľmi úspešná bola aj 25-členná formácia kadetiek s pompom s choreografiou „ More“ od E. Jurgovej. Pre väčšinu z nich to bola prvá súťaž na tak vysokej úrovni, ktorú výborne zvládla L. Hrušková, M. Kuricová, B. Hamranová, G. Bagová, V. Veselková, V. Nekorancová, A.Tahotná, N. Krištofíková, T. Maslíková, J. Pytelová, N. Bulejová, V. Číšecká, L. Badžgoňová, A. Trnková, A. Vyšlanová, J. Belková, L. Králiková, V. Tabačíková, K. Straková, S. Krivulčíková, L. Jánošíková, K. Kobolková, L.Kvašňovská, R. Hnidková, B. Zahatlanová.

 

Na 6. mieste sa umiestnila miniformácia senior so strapcami, na 8. mieste duo junior baton. Deviate miesto obsadila 15-členná skupina našich „supermamičiek“ s pompom a 17. miesto sólistka s 2 palicami.

 

Celý šampionát mal vysokú výkonnostnú ale aj organizačnú úroveň. Veľkoplošné obrazovky v hale Královka boli veľkým prínosom nielen v hale, ale aj v rámci celého komplexu, prítomní boli komentátori, ktorí každú choreografiu osobitne hodnotili. Spestrením bola aj premiérová mažoretková pesnička „Hoooray, Majorettes“, ktorá každý deň vyprovokovala všetkých na súťažný tanečný parket.

 

Výlet do Prahy bol pre naše mažoretky spojený aj s kultúrou a poznávaním. Dievčatá si plne vychutnali Disneyho kúzelný svet rozprávok v Holešovicích na Križíkovej fontáne. Navštívili Malostranské námestie, Karlov most, videli staroveký Pražský orloj. Svojim tancom si získali okoloidúcich divákov na Staromestskom námestí a veselo si spievali do kroku až na Václavské námestie. Mladšie mažoretky spoznávali pražské metro a zážitkom pre nich boli chodiace schody. Posledný súťažný deň sa mali mažoretky možnosť poprechádzať aj vo Valdštejnskej záhrade na Malej Strane s bohatou flórou a faunou. Tu im spoločnosť robili korunkatí pávy aj biele, videli najväčšie sovy, vo veľkom bazéne aj najkrajšie kapre Koi. Zaujímavosťou bola veľká umelá kvapľová stena s utajenými siluetami a spoločné foto si urobili aj pred senátom parl. ČR.
Veľmi milé a nečakané prekvapenie im pripravil šofér Ľ. Stríž, keď na ich počesť ozdobil autobus pred odchodom domov veľkým nápisom „majstri sveta“. Ďakujem zároveň za veľkú pomoc J. Sabelovi 

 

K. Zajacovej, E. Kobolkovej, E. Kaduchovej, E. Latkovej, ktorí sa organizačne postarali o celú 45-člennú skupinu počas 4 dní, ako aj p. Badžgoňovi.

 

Veľké poďakovanie patrí trénerkám a mažoretkám za krásny súťažný zážitok a jedinečnú medailovú atmosféru za zvuku slovenskej hymny.

 

Tohtoročná sezóna sa Staškovským mažoretkám EDIT končí a budú sa pripravovať na novú. Dievčatá cvičili poctivo celý rok, zúčastnili sa podujatia Kysuce majú talent, menších súťaží v Ostrave, v Záhorskej Vsi, ale aj Majstrovstiev Slovenska v Spišskej N.V., Majstrovstiev Európy v Taliansku a výsledkom im bolo 19 zlatých umiestnení, 10 strieborných a 12 bronzových. Blahoželám im a prajem radosť z tanca a veľa ďalších síl.

 

 

E. Sabelová

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby