kysuce kaplnka

Rakytník rešetliakový

Rakytník rešetliakový, syn. Rakytník úzkolistý ( Hippophae rhamnoides ), čeľaď : hlošinovité ( elaeagnaceae ), opadavý, mrazuvzdorný ker do - 40 °C, niektoré zdroje uvádzajú odolnosť voči mrazu až do - 50 °C, pochádza z centrálnej Ázie. Územie pôvodného rozšírenia sa nachádza v štátoch Rusko, Mongolsko, Čína, Nepál, India. V súčasnosti sa pestuje stále viac po celom svete a to nielen pre tvar a vzhľad, ale aj pre liečivé, možno až zázračné vlastnosti plodov. Názov Hippophae pochádza zo starej gréčtiny a znamená lesknúci sa kôň, hippos – kôň, phaes - lesk. Všimli si, že kone, ale aj iné zvieratá, ktoré sa pásli na miestach s jeho výskytom, mali krásnu lesklú srsť.

Tŕnistý ker, alebo menší strom je vysoký 2 až 6 m, opeľovaný je vetrom (vetromilná rastlina), je to dvojdomá rastlina. Na Sibíri ho ľudia využívali pre jeho liečivé účinky, kde ho volali "sibírsky zázrak", alebo "citrónovník severu". V bývalom Sovietskom zväze bol šľachtený, vzniklo niekoľko odrôd rakytníka. Niektoré odrody sú aj beztŕňové.

Má striedavé, kopijovité, celokrajné listy, ktoré sú dlhé 2 až 7 cm a široké 3 až 10 mm. Listy má po oboch stranách pokryté striebornými šupinkami. Rakytník je dvojdomá rastlina, samčie púčiky sú 2 až 3 krát väčšie ako púčiky samičie. Kvety sú bezkorunné a v kvete je lievikovitý kalich s dvoma kališnými cípmi, v ktorom je piestik. Samičie kvety majú žltú farbu, samčie sú zelenkavo striebristé. Samčie kvety obsahujú štyri tyčinky zložené z pozdĺžnych krátkych nitiek. Kvety sa vytvárajú na dvojročnom dreve a ukladajú sa do krátkych súkvetí hroznovitého tvaru.

 

Plody sú dlhé 6 až 12 mm a široké sú 3 až 7 mm, majú vo vnútri kôstku elipsovitého, alebo guľovitého tvaru, dlhú 3 až 7 mm. Kôstky sú tmavohnedé, lesklé s pozdĺžnymi brázdami. Plody sú žltočervené, oranžové až červenkasté, ich odtieň závisí od obsahu karotenoidov. Dužina má farbu oranžovú a jej štruktúra je olejovitá. Chuť je rôznorodá od kyslej cez horkastú až sladkastú a je ovplyvňovaná množstvom sacharidov. Plody dozrievajú od augusta do októbra a vydržia dlho do zimy.

Obrať plody z konárikov je dosť problematické, lebo sú zavesené na krátkych stopkách, ktoré sú pomerne pevne s nimi spojené. Plody, ktoré sú dozreté, sú mäkké a ak ich chceme odtrhnúť, tak ich spučíme a na dôvažok konárik, na ktorom sú tŕne, nás bolestivo pichne. Sú dva spôsoby, ako získame plody. V októbri, alebo novembri ešte pred mrazmi odstrihneme vetvičky s plodmi a dáme ich do mrazničky. Keď vetvičky s plodmi zamrznú, ľahko ich sklepeme. Pri tom ako budeme vetvičky s plodmi strihať, použijeme tzv. zmladzovací rez, odstrihneme maximálne 20 % konárov. Druhá možnosť je, že si počkáme na zimné mrazy. Z vetvičiek a konárov zmrznuté plody sklepeme. Podľa mňa kombinácia týchto dvoch spôsobov je najvhodnejšia a pri rakytníkoch je to najšetrnejší spôsob zberu plodov.

 

Najvhodnejšie stanovisko na výsadbu rakytníka je na slnečnom mieste. Korene sú plytké, sú vedené tesne pod povrchom pôdy do hĺbky 50 až 80 cm, sú horizontálne vetvené. Na koreňoch sa vytvárajú hľuzy až do veľkosti 4 až 5 cm. Na nich sa nachádzajú aerobne baktérie, ktoré viažu na seba kyslík zo vzduchu. Z tohto vyplýva záver, že nie je nutné rakytník hnojiť. Pôda je najvhodnejšia ľahšia, piesočnatá, priepustná, môže byť aj vlhká, ale nie zamokrená, lebo vo vlhšej pôde rakytník môže namŕzať. Pôdna kyslosť je dosť široká a to od slabo kyslej po slabo zásaditú. Je to nenáročná pionierska drevina pre vysádzanie neplodných, devastovaných pôd, alebo eróznych svahov.

Rakytník použijeme na skupinovú výsadbu, ale aj pre jednotlivú výsadbu ako solitér. Pri skupinovej výsadbe ho použijeme na okrajovú výsadbu, alebo jeho striebristozelené sfarbenie využijeme ako farebný podklad pozadia zvolenej kompozície, či už v prísnej línii, alebo v rôznych zvlnených meandroch. Ak chceme dopestovať plody na samičích rastlinách, musíme im zabezpečiť samčie rastliny a v maximálnom pomere 1 samec na maximálne 6 samičích rastlín.

 

Na rastlinách sa môžu prejaviť morfologické, alebo fyziologické zmeny, ktoré sú najpravdepodobnejšie spôsobené nevhodnými pôdnymi (pôdne podložie), alebo klimatickými podmienkami. Prejavia sa na kôre, kde sa vytvárajú rôzne hrče a výrastky, alebo na poškodenej kôre sa uchytia spóry húb a neskôr sa mykotické pletivá rozrastú po kôre a prerastú do dreva. Pri pestovaní rakytníka si musíme dať pozor na choroby, ktoré sa môžu na rastlinách vyskytnúť.

Endomykóza sa nám prejaví v júli až auguste. Napadnuté sú plody, sú posiate svetlými škvrnami a to na slnkom osvetlených miestach rastliny. Plody v konečnom štádiu vývoja choroby hnijú.

 

Fuzariové vädnutie spôsobujú huby rodu Fusarium a Verticillium. Táto choroba sa prejavuje predčasným dozrievaním plodov, čo znižuje ich kvalitu, žltnutím listov, až dokonca vädnutím celej rastliny. Podhubie prerastie do cievnych zväzkov a upcháva ich. Následkom upchania cievnych zväzkov je usychanie napadnutých vetví v nasledujúcom roku.

Chrastavitosť rakytníka sa objavuje v podobe tmavošedých až čiernych škvŕn na listoch, plodoch a výhonkoch rakytníka. Napadnutím dochádza k žltnutiu a následnému opadávaniu listov, plody sa mumifikujú, v nasledujúcom roku sa nákaza môže šíriť ďalej.

 

V našich klimatických podmienkach sa na rakytníkoch neprejavili škodcovia. V pôvodnej domovine na rakytníkoch sa môžu objaviť škodcovia.

Zelená rakytníková voška je okrídlená voška svetlozelenej farby s červenými očami, ktorá v letných mesiacoch nakladie vajíčka do miest, kde rašia nové puky. Vyliahnutí jedinci cicajú živiny z týchto púčikov. Dôsledkom sú zakrútené, pokrčené listy, neskôr zožltnú a opadnú.

Rakytníková moľa sa vyskytuje v oblasti Bajkalského jazera až po pohorie Altaj. Húsenice mole tvoria zámotky na vrcholkoch listov, ktorými sa živia. Na začiatku júla sa húsenice zakuklia a po metamorfóze sa vyliahne z kukly motýľ, samička po spárení sa nakladie nové vajíčka.

Rakytníková mucha môže zničiť až 90 % úrody. Mucha nakladie svoje vajíčka pod pokožku plodov, tu sa vyliahnu larvy, ktoré sa živia ich dužinou.

Rakytník je využívaný v medicíne ( liečba kožných ochorení, sliznice, vredov, zažívacích ťažkostí, rakoviny, gynekologických problémov ), potravinárstve ( sirupy, kompóty, džemy ) a v kozmetike.

 

V plodoch sa nachádza vysoký obsah vitamínu C, laboratórne testy dokázali, že potreba vitamínu C ( kyselina L-askorbová ) na jeden deň pre človeka je v jednej bobuli. Okrem toho sa v nich nachádzajú organické kyseliny, vitamín A, vitamíny B - B1, B2, B6, B3 (nikotínamid, vitamín PP) udržujúce harmonickú funkciu centrálnej nervovej sústavy, B9 (kyselina listová) spôsobujúci syntézu nukleových kyselín, krvotvorbu, rast a vývoj plodu. Vitamín D prispieva k správnemu rastu a vývoju kostí a zároveň reguluje množstvo vápnika a fosforu v krvi. Vitamín E je antioxidantom a ochrancom esenciálnych mastných kyselín. Využíva sa pri chorobách, ako je mužská sterilita, svalová dystrofia a tiež u kardiovaskulárnych porúch. Vitamín K vplýva na krvné doštičky, má na starosti zrážanlivosť krvi. Má biostimulačné účinky, výrazne podporuje imunitný systém, je veľmi vhodný pri rekonvalescencii. Osvedčuje sa pri liečení nádchy a chrípke. Podporuje tvorbu žlče a tráviacich enzýmov, stimuluje činnosť pľúc, pečene, jej regeneračnú schopnosť, reguluje krvný obeh. Pomáha pri liečbe a zacelení žalúdočných vredov, pri akné a rôznych kožných ochoreniach, popáleninách, omrzlinách, očiste organizmu a zbavovaní sa nežiaducich látok. Je vhodný aj pri reumatických ochoreniach, podporuje regeneráciu kĺbov, znižuje vypadávanie vlasov, rozpúšťa hlieny a má aj protinádorové účinky.

 

V ľudovom liečiteľstve obyvateľov Sibíri, Číny, Mongolska, Tibetu bol rakytník známy už viac ako 1000 rokov. Využíval sa pri liečbe kožných ochorení, pečene, pľúc, kĺbových ochorení, pomáhal pri znižovaní zahlienenia, hojení slizníc, žalúdočných aj dvanástnikových vredov, reguloval kardiovaskulárny systém. Využívali ho pri rýchlejšom hojení rán, s využitím antiseptických účinkov rakytníkovej tinktúry a pri stimulácii regeneračných procesov.

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby