jar kysuce 2016

Kmotor Fajka píšu

Dozrievanie

Už teraz žalúdok pripravujem na Vianoce, nech sa roztiahne. Na veľké zdesenie mojej drahej ženy na tanier som si dal do chrumkava prepečený bôčik s kremžskou horčicou, feferónkou a hrubým krajcom rascového chleba.

Čítať ďalej...

Staroba

„Necítim sa byť starý!" frflal Zaosek celou cestou od autobusu, v ktorom utrpela porážku jeho mužská ješitnosť. Dievčinka v rozpuku mu uvoľnila miesto so slovami: „Dedko, sadnite si!"

Čítať ďalej...

Pipšou

Inšpirácií na premýšľanie nám náš pľac poskytuje až-až. Kde sa vrtneme, tam je zábava. Pri obstojnom počasí, a teraz také vcelku aj je, lebo si hnáty nelámeme na ľade, so Zaoskom brázdime po uliciach a pozorujeme svet.

Čítať ďalej...

Ufóni

Pľacový rozhlas sa rozkašlal, zapraskal, ktosi spravil fí, fí, fí a potom sa ozval hlas: „Vážení občania, richtár oznamuje, aby ste všetci boli obozretní a všímali si cudzárov. Tí chodia do príbytkov ako ufóni a predstavujú sa ako slušní ľudia. Kto nebude v strehu, doplatí. Obrazne aj naozaj. Podozrivé prípady hláste na úrade." Znovu sa amplión rozkašlal, zapraskal a spravil – puk. Bolo ticho.

Čítať ďalej...

Rada

Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti. Vravievala moja matka a bola to múdra žena. Pri všetkej skromnosti nás vychovala šesť a bez otca, ten sa predčasne zodral na roli.

Čítať ďalej...

Odborníci

„Fučí!" povedala moja dobrá žena v jedno hmlisté, veterné ráno a prebrala ma z driemot.

Čítať ďalej...

Pasca

„Za čo ma, Bože, trestáš!" prevrátil som oči k nebu, keď vrzla bránka a ozval sa škrekľavý hlas susedy Veronky. Dobrák z neba mi nepomohol, už stála pri mne a pichľavými očami kontrolovala, čo robím. Má taký zvyk, zapichne špicatý nos tam, kde to nečakám.

Čítať ďalej...

Príprava

Zaosek od rána kutral v komore. Prehadzoval krabice sem i tam, debničky ukladal do radu, aby ich o chvíľu položil na seba. Systematicky sa blížil k starému kufru, ktorý sme kedysi uložili až celkom dozadu, aby nezavadzal. Masívny, okovaný bol, kto by sa s ním stále naťahoval. Teraz sa s ním mordoval kmotor. Nedalo mi to, priskočil som mu na pomoc.

Čítať ďalej...

Duchariny

Začali sa nám z ničoho nič strácať veci. Pojal som podozrenie, že v chalupe máme ducha, čo sa s nami zahráva.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby