zima kysuce2

KYSUČANIA V EXTRALIGE: Bodový koncert Čičalovcov, asistoval aj Šmiček

bodovy koncert mPo návrate do zostavy Protefu Považská Bystrica sa František Čičala dokonale rozohral po boku brata Tomáša.

Najprv strelil víťazný gól proti Rytierom z Nitry, aby na druhý deň dosiahol hetrik asistencií, keď sa spolu s bratom podieľali na gólovom hetriku spoluhráča Jakuba Ruffatiho v sieti Diakovej!

 

Tomáš Čičala si pripísal „áčka“ dve a už nejaký čas vedie Kanadské bodovanie Kysučanov v Slovenskej hokejbalovej extralige.“ Asistenciu na jediný gól Hbc Enviform Třinec proti ŠK Pruské zaznamenal kapitán Igor Šmiček. Bekhendovým nahodením ohrozil bránku, keď smer jeho pokusu šikovne usmernil za bránkovú čiaru pohotový Jakub Sikora. Třinec siahal na tri body, no zatiaľ si víťazné góly necháva do ďalších zápasov. O konečnom stave 1:2 rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli hostia o gól lepší. Do brány Pruského bol ako druhý brankár pripravený Kristián Špilák! Šikovný brankár z obce Čierne tak dopĺňa desiatku Kysučanov v Slovenskej hokejbalovej extralige, ktorá sa objavila na súpiskách slovenských tímov, pripravená hrať o body do tabuľky. Aký počet našich borcov bude figurovať v análoch HEL dnes môžeme len tipovať. Koľko hráčov sa ešte môže predstaviť v jednej z najkvalitnejších líg sveta? Čas nám odpovie, no už dnes je jasné, že potenciál na to kysuckí hráči rozhodne majú!

 

Viktória Kysucká

Snímka: Vladimír Čižnár

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby