zima kysuce2

Rekordný počet divákov videl kvalitné derby susedov

susedske derby mPríjemné jesenné počasie a kysucké susedské derby tradičných rivalov prilákalo na zápas jesene do Čierneho rekordný počet 1000 divákov. Zišli sa tu futbaloví priaznivci z celých Kysúc a veru, tí čo prišli, neobanovali. Svoje mužstvá prišli povzbudiť aj starostka obce Skalité Andrea Šimurdová a starosta Čierneho Pavol Gomola.

V príjemnej atmosfére si užili kvalitný a bojovný futbal, k čomu prispeli veľmi slušnou hrou obidve mužstva, aj keď im išlo o jesenný primát. K vynikajúcej nálade nielen na trávniku ale aj v hľadisku prispela aj rozhodcovská trojica Vladimír Ľupták, Rastislav Gonda a Michal Považan, ktorých výkon pozorne sledoval delegát zápasu Karol Poláček. Potešiteľné je, že aj napriek veľkej rivalite nedošlo k žiadnym šarvátkam a zraneniam a hľadisko ocenilo kvality obidvoch mužstiev. Zápas s takouto diváckou kulisou by privítali niektoré naše ligové mužstvá. Veď bojovalo sa o jesenného majstra. Od začiatku stretnutia si obidve mužstva nedarovali nič.

 

Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a šťastie sa priklonilo v 22. minúte na stranu hostí, ktorí sa ujali vedenia 0:1 gólom Krčmárika. Radosť hosťujúceho kolektívu trvala len dve minúty, keď v 24 .minúte faulovali domáceho útočníka a penaltu s prehľadom premenil Ján Malík a zrovnal skóre na 1:1. Po mnohých nepremenených šanciach na oboch stranách sa skóre už nemenilo a súperi sa rozišli zmierlivo po výsledku 1:1. Bod stačil futbalistom z Čierneho k prvému miestu po jesennej časti. Spokojnosť nielen s hrou, ale aj výsledkom prejavili aj tréneri obidvoch mužstiev, ktorí v priebehu hry dirigovali svojich zverencov a po zápase už bolo všetko v najlepšom poriadku.

 

Tréner Slovan Skalité Vladislav Brisuda nešetril chválou. „Bolo to moje prvé derby. Vedeli sme, kde ideme hrať, nemohli sme otvoriť hru, lebo súper je nebezpečný, dáva veľa gólov. Z našej strany sa hralo trocha defenzívne a vyšiel nám gól z brejku. Vzápätí domáci vyrovnali a myslím, že tento zápas mal všetky atribúty pravého derby. Hráči podali skvelý výkon, na tribúne panovala perfektná atmosféra. Nám s kolegom Jožkom Privarčákom ostalo na lavičke len sa usmievať. Chlapci plnili pokyny na sto percent, deľba bodov zaslúžená, i keď myslím, že domáci boli futbalovejší.“ Nemenej spokojný bol aj domáci tréner Jozef Privarčák.

 

„Vedel som, že tréner Brisuda poskladá proti nám najsilnejšiu zostavu. Neprekvapilo ma, že vyrukoval s defenzívou. Podľa mňa je dôležité, že diváci videli dobrý výkon nášho mužstva a tiež súpera. Musím pochváliť, že futbal bol na 5. ligu viac ako nadštandardný. Prial by som si, aby aj na ligu chodilo aspoň toľko ľudí, ktorí prišli do hľadiska v Čiernom. Musím pochváliť svoje mužstvo za snahu, deľba bodov je spravodlivá.“ Čierne – Skalité 1:1 (1:1) Góly: 24. (11 m) J. Malík – 22. Krčmárik. ŽK: F. Malík – Mikula, Čanecký. Rozhodoval Ľupták, 1000 divákov.

ČIERNE: Krišica – Benko, Dirgas, Strapáč, Unzeitig (52. M. Časnocha), J. Malík (77. F. Malík), Staňo, Jaroš, Birtus (86. Šulgan), Baláž, T. Časnocha (57. Krenželák).

SKALITÉ: Kavčák – Vaňovec, Kotschy (83. V. Mudrík), Mikula, Borovička, Čanecký, Gavenčiak (72. Holák), F. Mudrík, R. Špilák (90. M. Špilák), Lušňák, Krčmárik (88. Laš).

 

Milan Čimbora

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby