zima kysuce2

Informácie a postrehy

Môžem žiadať výživné spätne od narodenia dieťaťa doteraz, kedy má už 5 rokov?

V zmysle Zákona o rodine výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa.

Čítať ďalej...

Hasiči vo Vysokej nad Kysucou vďaka dotácii zakúpili vysokotlakové hasiace zariadenie

hasiace zariadenie mPretože DHZ Vysoká nad Kysucou splnil podmienky akcieschopnosti uvedené v prílohe č. 1b a podmienky minimálnych početných stavov, funkčného zloženia členov a minimálneho materiálno technického vybavenia uvedeného v prílohe č. 1c Vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 611/2006 Z. z. o hasičských jednotkách v znení neskorších predpisov, bol v kalendárnom roku 2017 zaradený do kategórie B.

Čítať ďalej...

Drevári na burze v Martine

drevari na burze mStredná odborná škola drevárska a stavebná v Krásne nad Kysucou pod vedením riaditeľa školy PaedDr. Jána Palka sa zúčastnila Burzy informácií pre voľbu povolania v Martine, ktorá sa konala v závere roka 2017.

Čítať ďalej...

KVAPKA POMOCI PRE TEREZKU

kvapka pomoci mJe úžasné, koľko je veľa ľudí s dobrým srdcom, ktorí chcú pomôcť iným. Presvedčila som sa o tom na benefičnom koncerte Kvapka pomoci pre Terezku, ktorý sa konal v sále OÚ v Zborove nad Bystricou dňa 30.12.2017. Hostia svojou účasťou prejavili morálnu podporu Terezke a finančne prispeli na jej dlhodobú liečbu.

Čítať ďalej...

Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste bilancovala činnosť

kniznica knm mMestská knižnica Kysucké Nové Mesto je kultúrno-vzdelávacia inštitúcia, ktorá zaujíma významné miesto medzi kultúrnymi inštitúciami v meste a jeho okolí. Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Aj v roku 2017 ponúkla knižnica stálym i novým čitateľom množstvo nových kníh, podujatí, aktivít a služieb.

Čítať ďalej...

Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií

ministri dopravy mPodpísanie spoločného vyhlásenia v oblasti najdôležitejších dopravných investícií na slovensko-poľskom pohraničí bola téma stretnutia ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a poľského ministra infraštruktúry Andrzeja Adamczyka.

Čítať ďalej...

Úspešní absolventi motiváciou pre súčasných žiakov

uspesni absolventi mPre každú vzdelávaciu inštitúciu je veľkým zadosťučinením, keď sú jej absolventi úspešní na trhu práce. Zmyslom Gymnázia v Turzovke (zriaďovateľ Žilinský samosprávny kraj) je pripraviť žiakov na vysokoškolské štúdium, ale zároveň aj na osobný a sociálny život.

Čítať ďalej...

Uvedenie knihy do života

uvedenie knihy mKrst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit. A ako to na krstoch knihy chodí, do života sa uvádzala kniha pod názvom Kam kráčaš, človek? Útla knižka sa zrodila z pera pani Ľubice Veverkovej.

Čítať ďalej...

Som podielovým spoluvlastníkom pozemku, pričom podiel na pozemku majú štyri fyzické osoby a tiež aj Slovenský pozemkový fond. Chcem mať tento pozemok vo svojom výlučnom vlastníctve, pričom ostatní spoluvlastníci s týmto súhlasia. Ako mám postupovať voči S

Predpokladám, že Slovenský pozemkový fond je správcom nehnuteľnosti neznámych vlastníkov resp. ktoré nemožno bližšie identifikovať. Ak SPF len spravuje pozemky neznámych vlastníkov nemôže spoluvlastnícky podiel predať.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby