kysuce kaplnka

Skanzen 23. časť - Kysucký detský les

pracovnicky kniznica mV areáli národopisnej expozície vo Vychylovke bol v roku 2014 návštevníkom sprístupnený Kysucký detský les s náučným chodníkom v dĺžke 700 m, ktorý vznikol vďaka cezhraničnej spolupráci Slovenskej republiky s Poľskom.

Čítať ďalej...

Múzejná prezentácia

skanzen historia mPo sprístupnení stálej národopisnej expozície v prírode roku 1981 začalo Kysucké múzeum realizovať experiment aktivizácie múzejnej prezentácie, ktorý sa uskutočnil v letnej sezóne od mája do októbra.

Čítať ďalej...

Dom lesných robotníkov

dom lesnych robotnikov mLesné hospodárstvo zohrávalo v minulosti na Kysuciach významnú úlohu, ovplyvňovalo hospodársko-sociálne pomery obyvateľstva a poskytovalo mu dôležitý doplnkový zdroj obživy.

Čítať ďalej...

Skanzen 19. časť Stanica Skanzen

skanzen stanica mMultifunkčný objekt vstupného terminálu – stanica Skanzen Vychylovka, ktorý bol súčasťou navrhovanej dostavby v národopisnej expozícií v prírode, bol odovzdaný do prevádzky 14. júla 2012.

Čítať ďalej...

Skanzen 18.časť - Kamenný kríž

skanzen 18 cast mDrobné sakrálne stavby – kríže, sú objekty so zaujímavou históriou a veľkou výpovednou hodnotou.

Čítať ďalej...

Skanzen 17. časť - Šuľavov cholvarok

skanzen sulavov cholvarok mCholvarky boli sezónne pastierske obydlia postavené na vzdialených pastvinách, ktoré sa využívali od jari do jesene.

Čítať ďalej...

Skanzen 14. časť - Raganov mlyn

raganov mlyn mRaganov mlyn sa pôvodne nachádzal v závere obce Nová Bystrica, na rázcestí, smerom na osady Harvelka a Riečnica. Hoci bol situovaný na pravom brehu riečky Bystrice, jeho náhon napĺňal vodou Harvelský potok. Mlyn dal postaviť na prelome 19. a 20. storočia Ján Roman, preto sa niekedy nazýval aj Romanov mlyn.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby