kysuce kaplnka

Čierna kronika

Vlámal sa do predajne

Čadca - Poverený príslušník PZ obvinil 27- ročného muža z Českej republiky z prečinu krádeže. Obvinený sa dňa 10. 4. 2014 v skorých ranných hodinách vlámal do predajne potravín v meste Čadca, kde z vnútorných priestorov odcudzil rôzne druhy alkoholu. Na mieste bol zadržaný hliadkou Mestskej polície Čadca. Majiteľke potravín spôsobil krádežou a poškodením dverí doposiaľ presne nevyčíslenú škodu. V prípade preukázania viny a následného odsúdenia hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Opitý šoféroval

Stará Bystrica - Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Starej Bystrici obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 37- ročného muža zo Starej Bystrice. Tento dňa 04.04. 2014 v nočných hodinách riadil osobné motorové vozidlo KIA Sportage po účelovej komunikácii v obci Stará Bystrica.

Čítať ďalej...

Šoféroval opitý

Stará Bystrica - Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Starej Bystrici obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 37- ročného muža zo Starej Bystrice.

Tento dňa 04.04. 2014 v nočných hodinách riadil osobné motorové vozidlo zn. KIA Sportage po účelovej komunikácii v obci Stará Bystrica. Policajnou hliadkou bol zastavený a kontrolovaný. Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 0,71 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,48 promile. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na jeden rok.

Kradli naftu

Čadca - Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci dôslednou operatívno-pátracou činnosťou odhalili mužov podozrivých z krádeže motorovej nafty.

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil dvoch mladíkov vo veku 18 rokov a 20 rokov z Čadce z prečinu krádeže vlámaním spáchanej formou spolupáchateľstva. Obvinení v mesiacoch január, február a marec 2014 v areály firmy v Čadci odčerpali z nákladného motorového vozidla celkovo 380 litrov motorovej nafty. Majiteľovi firmy spôsobili škodu vo výške 580 Eur.. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Bral bez platenia

Kysucké Nové Mesto - Obvineniu z prečinu krádeže čelí 16- ročný mladík z okresu Kysucké Nové Mesto. Tento dňa 01.04.2014 v poludňajších hodinách v obchodnom dome v Kys. N. Meste odcudzil tovar v hodnote 6,43,-Eur, ktorý si skryl do ruksaku a vrecka nohavíc a takto pokračoval k registračnej pokladni, kde ho nezaplatil. Následne bol zadržaný pracovníkom SBS. Vzhľadom k tomu, že za obdobný čin bol v priebehu posledných dvanástich mesiacov postihnutý, v prípade dokázania viny mu teraz hrozí trest odňatia slobody do jedného roku, nakoľko sa jedná o mladistvého obvineného, kedy sa uložený trest znižuje o polovicu.

Alkohol za volantom

Aj v 14. týždni sa na cesty v Žilinskom kraji vydalo opäť niekoľko vodičov, ktorí si neváhali za volant sadnúť podgurážení. Polícia zistila požitie alkoholických nápojov celkom u 40 vodičov vozidiel. Z tohto počtu 9 vodičov motorových vozidiel nafúkalo nad 1 promile, 1 vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške, u 10 vodičov motorových vozidiel bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Z kontrolovaného počtu nemotorových účastníkov policajti zistili ovplyvnenie alkoholickými nápojmi celkom u 20 vodičov nemotorových vozidiel.

Vlámal sa do auta

Staškov- Obvineniu z prečinu krádeže čelí 16-ročný mladistvý z Olešnej. Tento dňa 2.3.2014 v obci Staškov v skorých ranných hodinách rozbil kameňom okno na osobnom motorovom vozidle VW Pasat a z vnútorných priestorov odcudzil koženú peňaženku s dokladmi, USB kľúč a prehrávač.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby