zima kysuce2

Zrazená žena po nehode pri nemocnici v Čadci

zrazena zena mV pondelok 15. januára pred 14. hodinou došlo v Čadci pri nemocnici k zrážke dvoch osobných vozidiel. Jedno z vozidiel po zrážke narazilo aj do 59-ročnej chodkyne z Čadce. Hasiči z OR HaZZ v Čadci jej po príchode poskytli prvú predlekársku pomoc a potom ju sanitka odviezla na urgentný príjem.

Čítať ďalej...

Zásahy hasičov v Žilinskom kraji v dôsledku nepriaznivého počasia

nehoda kysuce mV súvislosti s nepriaznivým počasím dňa 16.01.2017 zasahovali hasiči v Žilinskom kraji od ranných hodín pri viacerých dopravných nehodách v ôsmich okresoch.

Čítať ďalej...

Rebeka Jurčíková z Lutíš bola prvá

rebeka jurcikova mPrvým dieťaťom, ktoré sa narodilo v pôrodnici Kysuckej nemocnice v Čadci bola Rebeka Jurčíková z Lutíš.

Čítať ďalej...

Slávnostné zasadanie Združenia miest a obcí Kysúc

slavnostne zasadanie mPosledné minuloročné zasadanie Združenia miest a obcí Kysúc (ZMOK) sa uskutočnilo dňa 20. decembra 2017 v Oščadnici, ktorý viedol jeho predseda Jozef Grapa. Zasadanie malo slávnostný raz, v mestách a obciach mali už schválený rozpočet na rok 2018, a tak v pracovnej časti si starostovia a primátori vymenili skúsenosti a bilancovali celý rok.

Čítať ďalej...

Silvester 2017

nehoda cadca silvester mHasiči Žilinského kraja zasahovali počas silvestrovskej noci 10 krát. Paradoxne viac výjazdov vykonali k dopravným nehodám ako k požiarom.

Čítať ďalej...

Úspešná pátracia akcia 28.12.2017

zachrana zivota staskov mV noci 28.12.2017 krátko po 01:00 hod. vykonal výjazd Dobrovoľný hasičský zbor Korňa ( 9 členov + termokamera + 2x štvorkolka + TA Nissan) k výpomoci polícii pri vyhľadávaní nezvestnej osoby v obci Staškov.

Čítať ďalej...

Policajti z Turzovky zachránili mladíka

Počas noci zo stredy na štvrtok 27.12. - 28.12.2017 pátrali policajti z Obvodného oddelenia v Turzovke spoločne s dobrovoľnými hasičmi z Korne a občanmi po nezvestnom 19 ročnom mladíkovi zo Staškova. Tento mal v nočných hodinách odísť z rodinného domu, pričom mal zanechať list na rozlúčku. U príbuzných jeho list vyvolal dôvodnú obavu, že mladík si chce siahnuť na život. Spoločne prehľadávali okolie železničnej trate, kde bol predpoklad, že sa mladík môže nachádzať. Po 01.00 hodine po polnoci policajti mladíka našli v koľajisku. Bol pri vedomí a ihneď mu bola poskytnutá predlekárska pomoc a privolaní pracovníci RZP.

Mimoriadna situácia v dôsledku silného vetra

mimoriadna situacia mV utorok sa v ranných hodinách, približne o 04:00 hod., našou obcou Vysoká nad Kysucou doslova „prehnala“ veterná smršť.

Čítať ďalej...

Mestský úrad v Krásne v novom šate

mu krasno mPo niekoľkých mesiacoch sa aj občania a pracovníci MÚ v Krásne dočkali, dokončila sa jeho rekonštrukcia ako interiéru tak aj exteriéru. Vo štvrtok dňa 14. decembra za účasti poslancov mestského zastupiteľstva, primátor mesta Jozef Grapa a jeho zástupca Jaroslav ju slávnostným prestrihnutím pásky uviedli do užívania.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby