jar kysuce 2016

Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár.

Čítať ďalej...

Budova obecného úradu v Oščadnici bude o dva mesiace v novom šate

urad oscadnica mV týchto dňoch je celá budova Obecného úradu v Oščadnici takpovediac „obtočená“ kovovým lešením.

Čítať ďalej...

Štvorkolka narazila do plynu

stvorkolka mV pondelok 2. apríla o pol druhej popoludní v Krásne nad Kysucou v osade Sýkorovci narazila štvorkolka do plynovej prípojky rodinného domu a tak museli zasahovať hasiči z OR HaZZ v Čadci.

Čítať ďalej...

Župné sčítače dopravy potvrdili porušovanie predpisov na Kysuciach

doprava kysuce mŽilinská župa aj na podnet občanov v marci monitorovala prejazd vozidiel prostredníctvom automatického sčítacieho zariadenia na začiatku obce Oravská Lesná. V úseku je predpísaná rýchlosť 50 km/h a zakázaný prejazd vozidiel nad 12 metrov.

Čítať ďalej...

Hasiči z Korne ako prví dobrovoľní hasiči využijú monitoring osôb pri zásahu systémom GINA

hasici kornaNa základe výzvy číslo IV. Prezídia Policajného zboru r. 2017 na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, žiadateľ obec Korňa – Dobrovoľný hasičský zbor Korňa bol úspešný a využil tak dotáciu vo výške 31 768 eur.

Čítať ďalej...

17– ročný chodec z Rakovej zrážku s autom neprežil

chodec nehoda mIba 17- ročný chodec z Rakovej zahynul v Ružomberku na ulici Tatranská cesta po zrážke s autom. Ako informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, k nehode došlo v nedeľu 1. apríla krátko po 4:00.

Čítať ďalej...

Masívne odlesňovanie pokračuje

masivne odlesnovanie mDňa 21. marca 2018 sa konal v kultúrnom dome v Starej Bystrici seminár s názvom „Výchova bukových mladín poškodených nekrózami.“

Čítať ďalej...

Veľkonočná výstava v Skalitom

velkonocna vystava mNa Kvetnú nedeľu 25. marca 2018 sa na námestí v ústredí obce Skalité po druhýkrát uskutočnila veľkonočná výstava ručných výrobkov a prác.

Čítať ďalej...

Profesionálni hasiči z Čadce informovali o požiarovosti

hasici cadca mOkresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Čadca zorganizovalo vo štvrtok 22. marca tlačovú besedu, na ktorej informovalo o požiarovosti za rok 2017 a za obdobie od 1.1 do 21. marca 2018. Opožiarovosti informoval zisťovateľ príčin požiarov mjr. Ing. Peter Zjavka.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby