kysuce kaplnka

V Rakovej zomrel František Broš

frantisek bros m

V sobotu – 6. októbra 2018 zomrel v Rakovej bývalý starosta obce a verejný činiteľ František Broš.

Čítať ďalej...

Žena sa chcela zohriať, tak na terase chalupy založila oheň, chalupa zhorela

makov poziar drevenice mVyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Čadci obvinil z prečinu všeobecného ohrozenia 33 ročnú ženu z Českej republiky.

Čítať ďalej...

Požiar drevenice v obci Makov

poziar drevenice makov mDnes (4. 10. 2018) krátko pred pol treťou ráno bol na Krajské operačné stredisko v Žiline ohlásený požiar drevenice v obci Makov, osada Hlboké, okres Čadca.

Čítať ďalej...

Štefan Belko a Ján Šulek sú majstrami sveta

hasici majstri sveta mOkresné riaditeľstvo OR HaZZ v Čadci zorganizovalo dňa 26. septembra tlačovú besedu. Mjr. Ing. Peter Zjavka informoval o požiarovosti na Kysuciach od 1.1. do 26.9. V okrese Čadca vzniklo od 1.1. do 26. septembra 116 požiarov so škodou 2 971 230 Eur.

Čítať ďalej...

Havária zastavila dopravu

havaria horelica mV stredu 26. septembra pred ôsmou hodinou ráno došlo v Čadci pred tunelom Horelica k zrážke kamióna z Poľskej republiky s osobným autom. Hasiči z OR HaZZ v Čadci zaistili vozidlá proti požiaru a úniku prevádzkových kvapalín a po zdokumentovaní nehody dopravnou políciou posunuli kamión, aby sa obnovila prevádzka v jednom jazdnom pruhu. Príčiny nehody, pri ktorej utrpela vodička z Oščadnice ľahké zranenie sa vyšetrujú. -r-

Veža kostola v Rakovej dostáva nový šat

veza kostola rakova oprava mUž počas hodov v septembri v Rakovej tamojší kostol Narodenia Panny Márie prechádzal rozsiahlou rekonštrukciou fasády.

Čítať ďalej...

Nový ultrazvukový prístroj pomôže detským pacientom na oddelení v Kysuckej nemocnici

kysucka nemocnica ultrazvukovy pristroj mKysucká nemocnica s poliklinikou Čadca vynakladá veľké úsilie na kvalitnejšie zabezpečenie včasnej diagnostiky ochorení u detských pacientov a o rozšírenie odbornej úrovne rádiologickej diagnostiky pomocou využitia zobrazovacích metód.

Čítať ďalej...

Výstavu ovocia a zeleniny v Rakovej videlo tisíc návštevníkov

vystava ovocia zeleniny mPočas uplynulého víkendu – v dňoch 23.- 24. septembra 2018 sa v Kultúrnom dome J. Palárika v Rakovej pochválilo plodmi zo svojich záhrad 75 vystavovateľov z Rakovej, osem vystavovateľov z Čiech a traja z Poľska, ktorí spoločne vystavovali vyše 600 exponátov ovocia a zeleniny.

Čítať ďalej...

Víchrica lámala stromy

skody vichrica mSilná búrka v pondelok v skorých ranných hodinách 24. septembra vyvracala stromy aj na Kysuciach a tak mali hasiči z OR HaZZ v Čadci o robotu postarané. Zasahovali v Čadci U Krkošky v Čadečke, Čiernom - Zágruní, a vo Svrčinovci, kde stromy popadali na cesty.

 

-r-

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby