zima kysuce2

 • Uvedenie knihy do života

  Uvedenie knihy do života

 • Zásahy hasičov v Žilinskom kraji v dôsledku nepriaznivého počasia

  Zásahy hasičov v Žilinskom kraji v dôsledku nepriaznivého počasia

 • Otužilci z Krásna plávali v Nitre

  Otužilci z Krásna plávali v Nitre

 • Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií

  Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií

Uvedenie knihy do života

Uvedenie knihy do života Krst knihy sa stal významnou súčasťou každodenného chodu Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto a spestril jej každodenný kolorit. A ako to na krstoch knihy chodí, do života sa uvádzala kniha pod názvom Kam kráčaš, človek? Útla knižka sa zrodila z pera pani Ľubice Veverkovej. Čítať ďalej...

Zásahy hasičov v Žilinskom kraji v dôsledku nepriaznivého počasia

Zásahy hasičov v Žilinskom kraji v dôsledku nepriaznivého počasia V súvislosti s nepriaznivým počasím dňa 16.01.2017 zasahovali hasiči v Žilinskom kraji od ranných hodín pri viacerých dopravných nehodách v ôsmich okresoch. Čítať ďalej...

Otužilci z Krásna plávali v Nitre

Otužilci z Krásna plávali v Nitre Dňa 14.1.2018 sa otužilci z Krásna nad Kysucou už tradične zúčastnili na celoslovenskej exhibícií v mestskom parku v Nitre. Nitrianskymi ľadovými medveďmi boli mrože z Krásna nad Kysucou pozvané na jedno z najväčších otužileckých stretnutí na Slovensku. Čítať ďalej...

Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií

Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií Podpísanie spoločného vyhlásenia v oblasti najdôležitejších dopravných investícií na slovensko-poľskom pohraničí bola téma stretnutia ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a poľského ministra infraštruktúry Andrzeja Adamczyka. Čítať ďalej...
Previous
Next

Zrazená žena po nehode pri nemocnici v Čadci

zrazena zena mV pondelok 15. januára pred 14. hodinou došlo v Čadci pri nemocnici k zrážke dvoch osobných vozidiel. Jedno z vozidiel po zrážke narazilo aj do 59-ročnej chodkyne z Čadce.

Čítať ďalej...

KVAPKA POMOCI PRE TEREZKU

kvapka pomoci mJe úžasné, koľko je veľa ľudí s dobrým srdcom. Presvedčila som sa o tom na benefičnom koncerte Kvapka pomoci pre Terezku, ktorý sa konal v sále OÚ v Zborove nad Bystricou dňa 30.12.2017.

Čítať ďalej...

Kysucký Športovec roka 2017 je Lukáš Piják

sportovec roka mNejedno športové srdce zaplesalo, keď sa jeho meno objavilo medzi nominovanými osobnosťami kysuckého športu.

Čítať ďalej...

Skanzen 23. časť - Kysucký detský les

pracovnicky kniznica mV areáli národopisnej expozície vo Vychylovke bol v roku 2014 návštevníkom sprístupnený Kysucký detský les s náučným chodníkom v dĺžke 700 m, ktorý vznikol vďaka cezhraničnej spolupráci Slovenskej republiky s Poľskom.

Projekt bol zameraný na podporu vzdelávania detí, s cieľom rozvinúť u nich environmentálne povedomie, naučiť ich vážiť si prírodu a viesť ich k zodpovednému využívaniu prírodných zdrojov.

V lese bolo vybudovaných sedem stanovíšť, ktoré dokumentujú zákonitosti fungovania ekosystémov a väzby medzi jednotlivými zložkami životného prostredia. Zmyslovými hrami sa deťom približuje život a vlastnosti niektorých živočíchov priamo v prírode. Súčasťou areálu sú kŕmidlá pre lesnú zver, drevená detská rozhľadňa, detské ihrisko s hojdačkami, preliezačkami, lavičkami a drevený altánok.

Kysucký detský les s náučným chodníkom vo Vychylovke je vhodnou výchovnou pomôckou určenou pre organizované školské výlety, je turistickou a oddychovou zónou, ktorá ponúka poučenie i zábavu pre malých aj veľkých návštevníkov. Na jednotlivých stanovištiach, ktoré sú umiestnené na chodníku, je možnosť vyskúšať si, ako sa dá les vnímať nielen zrakom, na ktorý sa človek najviac spolieha, ale aj hmatom, čuchom, sluchom i chuťou. Deti by tak mali lepšie pochopiť súvislosti a vzťahy v lese, ktorý má pre život ľudí obrovský význam.

Na sprevádzanie po chodníku si návštevníci môžu objednať aj odborných sprievodcov – pracovníkov Lesov SR, š. p. OZ Čadca, ktorí zabezpečia odborný výklad a v rámci aktivít lesnej pedagogiky aj zábavu vo forme lesných hier a pohybových aktivít.

Mgr. Zuzana Markechová
Kysucké múzeum v Čadci

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby