kysuce kaplnka

 • Florbalisti Devils Čadca rozstrieľali Turany

  Florbalisti Devils Čadca rozstrieľali Turany

 • Vykurovacie obdobie- problematika z hľadiska ochrany pred požiarmi

  Vykurovacie obdobie- problematika z hľadiska ochrany pred požiarmi

 • Mesto Turzovka vybudovalo takmer 1800 m2 nových chodníkov

  Mesto Turzovka vybudovalo takmer 1800 m2 nových chodníkov

 • Príklady fungovania verejnej správy v Žilinskom kraji

  Príklady fungovania verejnej správy v Žilinskom kraji

Florbalisti Devils Čadca rozstrieľali Turany

Florbalisti Devils Čadca rozstrieľali Turany Zápas sa zmenil na exhibíciu domácich. Florbalisti Devils Čadca majú za sebou zápas štvrtého kola druhej ligy skupiny Stred. Na domácej palubovke rozstrieľali súpera, ktorý pred týmto duelom ešte nestratil ani bod. Čítať ďalej...

Vykurovacie obdobie- problematika z hľadiska ochrany pred požiarmi

Vykurovacie obdobie- problematika z hľadiska ochrany pred požiarmi Vykurovacie obdobie je jedno z rizikových časových období počas roka sprevádzané zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiarov. Počas tohto obdobia je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venoval zvýšenú pozornosť. Čítať ďalej...

Mesto Turzovka vybudovalo takmer 1800 m2 nových chodníkov

Mesto Turzovka vybudovalo takmer 1800 m2 nových chodníkov V prvých letných dňoch venovalo naše mesto veľkú pozornosť Nádražnej ulici. Najskôr sa začali podkladové práce na vybudovanie chodníka na pravej strane ulice od železničnej stanice. „Položili sme 413 m2 zámkovej dlažby na chodník až pred nákupné centrum Hranec ,” informovala zástupkyňa vedúceho výst... Čítať ďalej...

Príklady fungovania verejnej správy v Žilinskom kraji

Príklady fungovania verejnej správy v Žilinskom kraji Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky privítal delegáciu predstaviteľov samospráv z Bavorska. Cieľom tejto návštevy bolo odovzdať a rozvíjať skúsenosti v oblasti verejnej správy. Čítať ďalej...
Previous
Next

Kraju sa darí napĺňať akčný plán

akcny plan mŽilinský samosprávny kraj v rámci svojej pôsobnosti spracováva a pravidelne hodnotí Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR).

Čítať ďalej...

Kysucký prameň potešil v Krásne nad Kysucou skôr narodených

kysucky pramen mTak ako končí leto a začína jeseň, prichádza staroba, nenápadne a pomaly. Nedá sa jej vyhnúť. Človek sa ocita v jeseni života a spomína na minulosť.

Čítať ďalej...

Zreje ako víno! Peter Tichý stále dosahuje skvelé časy

peter tichy mČím starší, tým lepší. Takýto dojem máme niekedy z výkonov dvojnásobného účastníka Olympijských hier v chôdzi Petra Tichého, ktorý v bežeckých disciplínach podáva výborné výkony.

Čítať ďalej...

Pohár Československej vzájomnosti mal výbornú úroveň, trofej si odniesla Opava

pohar cesko alovenskej vzajomnosti mKrátku letnú prestávku využívajú ligové mužstva z Kysúc na intenzívnu prípravu na jesennú časť futbalových súťaží. V nej nechýbajú ani prípravné zápasy a najlepšou previerkou na nastávajúcu sezónu sú futbalové turnaje, ktoré preveria mužstvá po každej stránke. Veď odohrať dva zápasy v priebehu niekoľkých hodín dá každému futbalistovi poriadne zabrať.

 

V Turzovke sa v nedeľu 23. júla uskutočnil najstarší futbalový turnaj na Slovensku, 71. ročník O pohár Československej vzájomnosti. Príjemné letné počasie prilákalo na futbalový štadión mnoho priaznivcov tohto prekrásneho športu. Ľudia, ktorí sa prišli zabaviť aj so svojimi ratolesťami, neoľutovali. Veď do Turzovky prišli tri kvalitné mužstvá z Čiech a nováčik piatej ligy Tatran Turzovka si s nimi zmeral sily. V ostrej konfrontácií sa domáci Tatran držal statočne, ale silu Frýdlantu pocítila Turzovka v úvodnom meraní síl. Česi si vytvorili náskok a nakoniec pred slušnou diváckou kulisou zdolali mužov okolo kapitána Petra Biboru 5:3. Do finále postúpila aj Opava, ktorá pokorila v zápase bohatom na góly Čeladnú 7:4. Na svoje si prišli aj domáci internacionáli, ktorí sa stretli na zelenom trávniku so svojimi rovesníkmi MŠK Žilina. Neostali nič dlžní svojej povesti, predviedli najmä v prvom polčase kvalitný výkon a Turzovka prekvapujúco viedla s internacionálmi MŠK Žilina do polčasu 2:0. Po obrátke však domáci kondične odpadli, Žilinčania tak vyhrali 4:2. Futbalisti z Turzovky robia svojim divákom v poslednom období obrovskú radosť. Potešili ich aj teraz. V súboji o bronz strelili sedem gólov, Čeladná tak paradoxne aj druhý duel na turnaji prehrala pomerom 7:4. Kapitán Turzovky Peter Bibora bol s turnajom nadmieru spokojný a pre týždenník Kysuce povedal. „Turnaj splnil svoj účel. Pozvali sme si tu kvalitné mužstvá. V prvom rade ide o to, aby sme postupnými krokmi zlepšovali obraz našej hry.

 

V prvom zápase sme sa stretli s Frýdlantom, ktorý hrá štvrtú najvyššiu súťaž, ktorá je podľa mňa porovnateľná s našou treťou ligou. Navyše sme hrali v oklieštenej zostave. Najskôr to vyzeralo na fiasko. Psychicky sme sa však nepoložili, snažili sme sa hrať dobrý futbal a nakoniec z toho bolo prehra 5:3. V druhom dueli sme sa stretli s Čeladnou, ktorá hrá piatu najvyššiu súťaž. Česi mali možno väčšiu pohodu na lopte, no my sme ich vyškolili z efektivity a vyhrali sme 7:4.“ Vo finále sa v prvom dejstve márne čakalo na góly. Korenie futbalu však nakoniec nechýbalo ani v tomto zápase. Hneď po hvizde rozhodcu sa ujali vedenia hráči 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí, no Opava otočila na 3:1. 1.BFK síce ešte znížil na rozdiel jediného gólu z penalty, no to už nič nezmenilo na tom, že pohár Československej vzájomnosti zdvihla nad hlavu Opava. Lukáš Čermín, tréner SFC Opava B tak sršal spokojnosťou: „Vo finále sme narazili na tím, s ktorým sa budeme stretávať vo štvrtej najvyššej lige. Pre niektorých chalanov to bola taká prvá konfrontácia, nakoľko až ôsmi mi prišli z dorastu a ten mužský futbal je predsa trošku iný. V zápase sme boli lepší na lopte, mali sme viac z hry, súper nás naopak prevyšoval v takej prechodovej fáze a využíval skúsených hráčov, ktorým posielal nakopávané lopty. Týmto nám Frýdlant znepríjemňoval život. Nám sa však podarilo dať druhý náhodný gól, ktorý nás dostal na nohy. Záver finále sme si trošku zdramatizovali sami, kedy súper znížil z penalty. V tých koncoch to už takpovediac „smrdí“ gólom z každej situácie, no našťastie sme to zvládli. Na záver by som chcel pochváliť organizátorov za perfektne pripravené podujatie.“ Najstaršie futbalové podujatie dopadlo opäť na výbornú. Ľudia sa zabávali, videli kvalitný futbal, a tak prezident FK Tatran Turzovka Ladislav Hejčík so svojím tímom môže byť na svoju prácu patrične hrdý. Celé podujatie pozorne sledoval aj primátor Turzovky Ľubomír Golis a zástupkyňa primátora Viera Belková, ktorí dekorovali zúčastnené tímy a najlepších hráčov turnaja. Jedno z individuálnych ocenení ostalo doma, keď si Roland Šmahajčík vystrieľal cenu pre najlepšieho strelca turnaja. Záverečné slovo patrilo Ladislavovi Hejčíkovi, prezidentovi FK Tatran Turzovka: „Keďže je to najstarší turnaj na Slovensku, ľudia majú vždy od neho veľké očakávania. My tým pádom cítime veľkú zodpovednosť, aby celé podujatie dopadlo nielen podľa našich predstáv, ale páčilo sa aj divákom. Turnaj pripravujeme dôsledne, snažíme sa ho čo najviac spropagovať, aby ľudia o ňom vedeli a naozaj aj prišli. Tento ročník hodnotím kladne. Myslím si, že sa ľudia zabavili a nič im nechýbalo. Po športovej stránke mal turnaj vysokú úroveň. Veď všetci traja pozvaní účastníci z Čiech hrajú výborný futbal, lepší ako tímy, s ktorými sme sa stretávali doteraz v VI. lige ObFZ Kysúc.

 

 

Výsledky 71. ročníka

 

Prvý vyraďovací zápas: FK Tatran Turzovka–1.BFKFrýdlantnadOstravicí 3:5. Druhý vyraďovací zápas: SK Beskyd Čeladná–SFCOpavaB4:7. Zápas starých pánov: FK Tatran Turzovka–MŠKŽilina2:4(2:0). O 3. miesto: FK Tatran Turzovka - SKBeskyd Čeladná7:4.

Finále: SFC Opava B - 1.BFK Frýdlant nadOstravicí3:2.

 

Konečné poradie

1. SFC Opava B, 2. 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí, 3. FK Tatran Turzovka, 4.SKBeskydČeladná.

 

Individuálne ocenenia

Najlepší strelec: Roland Šmahajčík (FKTatranTurzovka)–4góly,najlepší brankár: David Muczka (SFC Opava B), najlepší hráč: Ondřej Šromik (1.BFKFrýdlantnadOstravicí).

 

Milan Čimbora Snímky:(rb,mč)

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

Skanzen Vychylovka

 

Zobraziť všetky videá


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby