kysuce kaplnka

Udialo sa

Maliarka Irena Zemaníková sa v Rakovej predstavila obrazmi a knihou spomienok Maľovaná kronika

malovana kronika mV rámci prípravy tradičných hodov v Rakovej sa 7. septembra 2017 v Kultúrnom dome Jána Palárika predstavila výstavou obrazov a knihou spomienok „Detstvo naboso“ maliarka Irena Zemaníková, rodáčka z Rakovej.

Čítať ďalej...

Mesto otvorené umelcom 2017

Mesto Čadca a Dom kultúry Čadca organizujú od 21. do 23. septembra 2017 - 6. ročník Mesto otvorené umelcom. Zámerom projektu je spojiť tvorbu talentov žijúcich v našom meste. Je to symbolické otvorenie mesta verejnosti a umelcom a zároveň otvorenie novej umeleckej sezóny 2017/2018.

Čítať ďalej...

V Oščadnici sa uskutočnil 5. ročník športových hier osôb so zdravotným postihnutím a seniorov

zdravotne postihnuti mZákladná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých v Oščadnici, Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Oščadnici a obec Oščadnica usporiadali v Športcentre Oščadnica v nedeľu 10. septembra 5. ročník športových hier osôb so zdravotným postihnutím a seniorov.

Čítať ďalej...

Horenka, horenka, hora – deň poľovníckej kuchyne v skanzene

horenka hora mNa prípravu diviny sa používajú veľmi často okrem bežných druhov zeleniny a korenia rozličné prípravky, aby malo jedlo pikantnejšiu chuť, alebo príchuť (napr. biele a červené víno, vinný ocot, brusnice, šípky, šípkový lekvár, borievky, hríbiky atď.).

Čítať ďalej...

Horenka, horenka, hora – deň poľovníckej kuchyne

vychylovka program nedela mDeň poľovníckej kuchyne“ v nedeľu 17. septembra 2017. V Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica pripravia rôzne špeciality poľovnícke združenia z Kysúc a Oravy.

Čítať ďalej...

Staškovske mažoretky EDIT víťazili v Prahe

staskovske mazoretky seniorky mStaškovské mažoretky EDIT víťazili v Prahe a na ich počesť znela 2x slovenská hymna
Pre Slovensko získali 2 tituly World Champion, 2 tituly I. Vice Word Champion a 1 titul II. Vice Word Champion

V dňoch 23.-26.8. sa uskutočnil v Prahe 5. Open World Championship Majorettes Sport pod záštitou primátorky hl. mesta Prahy a Ministerstva školství, mládeže a telovýchovy. Súťaž vyhlásila medzinárodná federácia International Federation Majorettes Sport.

Čítať ďalej...

Deň rodiny aj v daždi

den rodiny st bystrica mV sobotu 19. augusta sme po roku opäť zorganizovali v Starej Bystrici DEŇ RODINY „iHRYsko“. Prvýkrát sme sa na tomto podujatí stretli v zlom, daždivom počasí, ale ani to nás neodradilo od pripravených aktivít.

Čítať ďalej...

Deti zažili týždeň plný dobrodružstiev

kysucla kniznica mKeď sa prázdniny prehupli do druhej polovice a teplomer stúpal výrazne nahor, malým Knihuľkom denného literárneho tábora Kysuckej knižnice v Čadci začal týždeň plný dobrodružstiev. Keď sa prázdniny prehupli do druhej polovice a teplomer stúpal výraz Deti poznávali krásy nielen nášho, ale i Trenčianskeho a Banskobystrického kraja. V prvý deň sa táborníci vydali s tetami knihovníčkami do Trenčína, kde si na vlastné oči pozreli hrad so studňou lásky, opradenou krásnou legendou.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby