kysuce kaplnka

Kmotor Fajka píšu

Dozrievanie

Už teraz žalúdok pripravujem na Vianoce, nech sa roztiahne. Na veľké zdesenie mojej drahej ženy na tanier som si dal do chrumkava prepečený bôčik s kremžskou horčicou, feferónkou a hrubým krajcom rascového chleba.

Čítať ďalej...

Staroba

„Necítim sa byť starý!" frflal Zaosek celou cestou od autobusu, v ktorom utrpela porážku jeho mužská ješitnosť. Dievčinka v rozpuku mu uvoľnila miesto so slovami: „Dedko, sadnite si!"

Čítať ďalej...

Pipšou

Inšpirácií na premýšľanie nám náš pľac poskytuje až-až. Kde sa vrtneme, tam je zábava. Pri obstojnom počasí, a teraz také vcelku aj je, lebo si hnáty nelámeme na ľade, so Zaoskom brázdime po uliciach a pozorujeme svet.

Čítať ďalej...

Ufóni

Pľacový rozhlas sa rozkašlal, zapraskal, ktosi spravil fí, fí, fí a potom sa ozval hlas: „Vážení občania, richtár oznamuje, aby ste všetci boli obozretní a všímali si cudzárov. Tí chodia do príbytkov ako ufóni a predstavujú sa ako slušní ľudia. Kto nebude v strehu, doplatí. Obrazne aj naozaj. Podozrivé prípady hláste na úrade." Znovu sa amplión rozkašlal, zapraskal a spravil – puk. Bolo ticho.

Čítať ďalej...

Rada

Malé deti - malé starosti, veľké deti - veľké starosti. Vravievala moja matka a bola to múdra žena. Pri všetkej skromnosti nás vychovala šesť a bez otca, ten sa predčasne zodral na roli.

Čítať ďalej...

Odborníci

„Fučí!" povedala moja dobrá žena v jedno hmlisté, veterné ráno a prebrala ma z driemot.

Čítať ďalej...

Pasca

„Za čo ma, Bože, trestáš!" prevrátil som oči k nebu, keď vrzla bránka a ozval sa škrekľavý hlas susedy Veronky. Dobrák z neba mi nepomohol, už stála pri mne a pichľavými očami kontrolovala, čo robím. Má taký zvyk, zapichne špicatý nos tam, kde to nečakám.

Čítať ďalej...

Príprava

Zaosek od rána kutral v komore. Prehadzoval krabice sem i tam, debničky ukladal do radu, aby ich o chvíľu položil na seba. Systematicky sa blížil k starému kufru, ktorý sme kedysi uložili až celkom dozadu, aby nezavadzal. Masívny, okovaný bol, kto by sa s ním stále naťahoval. Teraz sa s ním mordoval kmotor. Nedalo mi to, priskočil som mu na pomoc.

Čítať ďalej...

Duchariny

Začali sa nám z ničoho nič strácať veci. Pojal som podozrenie, že v chalupe máme ducha, čo sa s nami zahráva.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby