zima kysuce2

Informácie a postrehy

Zriedkavé ochorenia

Za zriedkavé choroby označujeme tie, ktoré postihujú iba malý počet ľudí (<5 chorých na 10 000 obyvateľov) a prinášajú špecifické problémy spojené s ich nízkym výskytom. Na svete je známych viac ako 6-tisíc zriedkavých ochorení, z ktorých vyše polovica postihuje už detského pacienta.

Čítať ďalej...

Akrylamid v potravinách

Akrylamid je chemická látka, ktorá sa prirodzene tvorí najmä v škrobnatých potravinách počas tepelného spracovania potravín pri vysokých teplotách (napr. vyprážanie, pečenie). Hlavný chemický proces, ktorý v tepelne upravených potravinách mení farbu, chuť a arómu, je Maillardova reakcia.

Čítať ďalej...

Olympiáda v materskej škole Horný Vadičov sa vydarila

ms vadicov mDňa 19.01.2018 deti vMŠ Horný Vadičov žili športovým duchom. Športové aktivity na snehu doprevádzalo vzájomné povzbudzovanie, smiech a radosť v očiach všetkých detí.

Čítať ďalej...

Jarné prázdniny v Kysuckej knižnici v Čadci

kniznica prazdniny mJarné prázdniny sú čoskoro tu a s nimi kopec voľného času. Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja opäť pripravila program pre prázdninujúce deti.

Čítať ďalej...

Blíži sa 23. Stretnutie priateľov Kysúc

stretnutie priaelov kysuc mMáme za sebou už 22 úspešných ročníkoch festivalu SPK- Stretnutie priateľov Kysúca to je výzva,aby nastavená latka išla stále vyššie. Pozývame vás do Športovej haly v Čadci,kde bude už 23. ročník SPK 2018 s názvom „Slobodu Prináša Kristus“.

Čítať ďalej...

Telesne postihnutí z Oščadnice oslávili 20. výročie založenia organizácie

20 vyrocie organizacie mV nedeľu 4. februára 2018 sa v slávnostne vyzdobenom kultúrnom dome v Oščadnici stretli členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých a Zväzu postihnutých civilizačnými ochoreniami, aby si pripomenuli 20. výročie založenia organizácie. Zároveň si aj dôchodcovia pripomenuli 10. výročie založenia Základnej organizácie Jednoty dôchodcov v Oščadnici.

Čítať ďalej...

Zo života národovca Viliama Janotu

viliam janota mČadčiansky starosta, národovec a matičiar Viliam Janota, od narodenia ktorého dňa 30. januára 2018 uplynulo presne 154 rokov, patrí nepochybne k najvýznamnejším postavám čadčianskeho politického a kultúrneho života medzivojnového obdobia.

Čítať ďalej...

Turzovský veterán club bilancoval uplynulý rok

veterani mV nedeľu dňa 4. februára sa stretli členovia Turzovského veterán clubu (TVC) na výročnej členskej schôdzi aby zhodnotili veľmi úspešný rok 2017, ktorý sa niesol v znamení jubilejného 20. ročníka Beskyd Rallye.

Čítať ďalej...

Spomienka na národovca Viliama Janotu

spomienka janota mDňa 2. februára 2018 zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej v Čadci spomienkovú slávnosť na čadčianskeho richtára a národovca Viliama Janotu.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby