jar kysuce 2016

Informácie a postrehy

Makové zrnká sa na cestách po Zlínskom kraji nenudili

makove zrnka mZačiatkom júna sme opäť navštívili našu spriatelenú obec Hvozdná v Českej republike. Opätovne sme prijali ponuku zúčastniť sa na obecných oslavách venovaných najmä deťom. Ako už býva zvykom, cestu sme si i tento krát spestrili zaujímavým poznávacím výletom po Zlínskom kraji. Do našej výpravy za zážitkami sa pridali i niektorí skalní rodičia a starí rodičia.

Čítať ďalej...

CSS PARK usporiadalo tretí ročník medzinárodného podujatia Pieseň spája svet

piesen spaja svet mPieseň prináša do života radosť a spája ľudí všetkých generácii, o čom sme sa presvedčili na III. ročníku speváckej súťaže „Pieseň spája svet“. Podujatie sa konalo 12. 6. 2018 v záhrade CSS PARK. Pozvanie na spoločenskú akciu prijali zariadenia sociálnych služieb v Žilinskom regióne.

Čítať ďalej...

Hornokysuckí starostovia preferujú Kysuce

horne kysuce starostovia mMožno sa zdá zvláštne, že hornokysuckí starostovia a primátor uprednostňujú svoje rodisko, bydlisko i pracovisko, ale nemusí to byť vždy pravidlom. No prví muži Makova, Vysokej, Turzovky, Korne, Olešnej, Podvysokej, Staškova a Rakovej majú silný vzťah ku kysuckým horám i dolám, čo opäť raz dokázali svojou cyklojazdou.

Čítať ďalej...

Ocenenili prácu sestier v Kysuckej nemocnici v Čadci

zdrav setry cadca mRegionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Čadci v spolupráci s Kysuckou nemocnicou s poliklinikou Čadca, chirurgickým oddelením a úsekom klinickej biochémie oddelenia laboratórnej medicíny usporiadali dňa 30.05.2018 odborný seminár sestier a pôrodných asistentiek.

Čítať ďalej...

Pred sto rokmi popravili v Srbsku osem vojakov z Kysúc v I. svetovej vojne

pred sto rokmi mPocta Kysučanom v Kragujevaci
Takmer na deň presne – pred sto rokmi – 8. júna 1918 popravili za vojenskú vzburu v Kragujevaci v Srbsku 44 slovenských vojakov, príslušníkov 71. pešieho pluku z Trenčína. Medzi popravenými bolo aj osem vojakov z Kysúc. Spomínaný pluk sa nazýval tiež drotársky, takmer osemdesiat percent jeho príslušníkov bolo z Považia, Kysúc, Oravy...

Čítať ďalej...

Starosta Ing. P. Gomola: Po dvanástich rokoch úsilia v cieli

starosta gomola mProjekt bol realizovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Poľská republika 2014 – 2020. V rámci tohto projektu sa na slovenskej strane postavil nový most cez rieku Čierňanku, vybudovala sa veľká odstavná plocha pri turistickom altánku a vytvorila sa aj nová cesta cez údolie Čadečka.

Čítať ďalej...

Seniori a zdravotne postihnutí napĺňali myšlienku: „ V zdravom tele zdravý duch“

naplnali myslienku mKaždoročne okresné organizácie Okresného centra Slovenského zväzu telesne postihnutých, Jednoty dôchodcov Slovenska, Okresného výboru Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami v Čadci usporadúvajú rôzne podujatia na okresnej úrovni.

Čítať ďalej...

Drevári darovali škôlkarom nový nábytok

drevari darovali mMedzinárodný deň detí (MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952.

Čítať ďalej...

Návšteva zborovského kostola

zborovsky kostol mRímsko – katolícky kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Zborove na Bystricou navštívili dňa 27.5.2018 členky Únie žien a Jednoty dôchodcov z Jablonice (okres Senica). Z referátu Božky Starečkovej sa dozvedeli, že zborovská farnosť patrí k najmladším farnostiam na Kysuciach – pôsobí len 22 rokov. Predtým bola farnosť filiálkou farnosti Krásno nad Kysucou.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby