kysuce kaplnka

Informácie a postrehy

Osteoporóza

Osteoporóza je systémové ochorenie skeletu, definované ako zníženie obsahu kostnej hmoty a narušenie mikroarchitektúry kostného tkaniva, ktoré zapríčiňuje zvýšenú krehkosť kostí a zvyšuje riziko zlomenín už pri minimálnom úraze. Často sa označuje ako „tichý zlodej kostí“, pretože v niektorých prípadoch sa u chorých nemusí prejaviť žiadnymi príznakmi.

Čítať ďalej...

Svetový deň duševného zdravia

Duševné zdravie predstavuje základnú hodnotu života a má veľký význam pri vzniku mnohých závažných ochorení, ako sú napr. srdcovo-cievne alebo nádorové ochorenia a podieľa sa tak na predčasnej úmrtnosti. S cieľom zvýšiť povedomie verejnosti o duševnom zdraví na celom svete a zmobilizovať úsilie na podporu duševného zdravia vyhlásila Svetová federácia za duševné zdravie (WFHM) 10. október za Svetový deň duševného zdravia.

Čítať ďalej...

Dobrovoľní hasiči z Korne reprezentovali AS SR v zahraničí

hasici korna_reprezentacia_v_zahranici_vDobrovoľní hasiči z Korne patria medzi členov Asociácie samaritánov SR a v rámci spolupráce uzatvorili leto 7. ročníkom Medzinárodnej súťaže mladých samaritánov, ktorá sa konala v dňoch 24. až 27. augusta v Nemeckom meste Flensburg a v Dánskom meste Sonderborg.

Čítať ďalej...

Kysučanka sa vybrala na vlastnú päsť do Malajzie 4

cesta po malajzii mRada by som sa rada podelila o pár postrehov z mojej cesty.

Čítať ďalej...

V nedeľu súťažili dobrovoľní hasiči v Skalitom o pohár starostky obce

sutaz hasicov skalite mV nedeľu 26.8.2018 sa uskutočnil XXVI. ročník Hasičskej súťaže o putovný pohár starostky obce Skalité a 1.roč. súťaže mladých hasičov.

Čítať ďalej...

Kde sa guláš varí, tam sa dobre darí

zborov varenie gulasov mDobre sa darilo aj v Zborove nad Bystricou v Staviskách, kde sa dňa 19.8.2018 konala súťaž vo varení kotlíkového gulášu In memoriam Anny Válkovej.

Čítať ďalej...

Stres

Tematika stresu sa dnes týka takmer každého z nás.

Čítať ďalej...

Seniori na poľovnickej súťaží v Hornom Vadičove

seniori horelica polovnicka sutaz mSeniori z Centra sociálnych služieb Horelica sa zúčastnili Poľovníckej súťaže v Hornom Vadičove Centrum sociálnych služieb Kamence nás pozvalo už na III. ročník Poľovníckej súťaže, ktorá sa konala v Hornom Vadičove.

Čítať ďalej...

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5

inzerat zastupca sefredaktorky mykysuce


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby