zima kysuce2

Skanzen 23. časť - Kysucký detský les

pracovnicky kniznica mV areáli národopisnej expozície vo Vychylovke bol v roku 2014 návštevníkom sprístupnený Kysucký detský les s náučným chodníkom v dĺžke 700 m, ktorý vznikol vďaka cezhraničnej spolupráci Slovenskej republiky s Poľskom.

Čítať ďalej...

Múzejná prezentácia

skanzen historia mPo sprístupnení stálej národopisnej expozície v prírode roku 1981 začalo Kysucké múzeum realizovať experiment aktivizácie múzejnej prezentácie, ktorý sa uskutočnil v letnej sezóne od mája do októbra.

Čítať ďalej...

Dom lesných robotníkov

dom lesnych robotnikov mLesné hospodárstvo zohrávalo v minulosti na Kysuciach významnú úlohu, ovplyvňovalo hospodársko-sociálne pomery obyvateľstva a poskytovalo mu dôležitý doplnkový zdroj obživy.

Čítať ďalej...

Skanzen 19. časť Stanica Skanzen

skanzen stanica mMultifunkčný objekt vstupného terminálu – stanica Skanzen Vychylovka, ktorý bol súčasťou navrhovanej dostavby v národopisnej expozícií v prírode, bol odovzdaný do prevádzky 14. júla 2012.

Čítať ďalej...

Skanzen 18.časť - Kamenný kríž

skanzen 18 cast mDrobné sakrálne stavby – kríže, sú objekty so zaujímavou históriou a veľkou výpovednou hodnotou.

Čítať ďalej...

Skanzen 17. časť - Šuľavov cholvarok

skanzen sulavov cholvarok mCholvarky boli sezónne pastierske obydlia postavené na vzdialených pastvinách, ktoré sa využívali od jari do jesene.

Čítať ďalej...

Skanzen 14. časť - Raganov mlyn

raganov mlyn mRaganov mlyn sa pôvodne nachádzal v závere obce Nová Bystrica, na rázcestí, smerom na osady Harvelka a Riečnica. Hoci bol situovaný na pravom brehu riečky Bystrice, jeho náhon napĺňal vodou Harvelský potok. Mlyn dal postaviť na prelome 19. a 20. storočia Ján Roman, preto sa niekedy nazýval aj Romanov mlyn.

Čítať ďalej...

coop-cadca

Dnes je

restauracie na kysuciach5

akcie tipy na kysuciach5


STE NA FACEBOOKU? Staňte sa priateľom Kysúc

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby